Zábava pro celou rodinu
na vás čeká ve všech našich muzeích a prodejnách Lego stavebnic
 
map

V čem jsme nej? Máme více než

  • 6000 exponátů
  • 1000 m2 výstavní plochy
  • 80 000 návštěvníků ročně
 
Jsme největší muzeum svého druhu na světě.
 
 

Že jste už v některé z poboček byli?

Muzeum kostek se rozrostlo už do čtyř měst a v každém vystavuje úplně jiné Lego sety. Ať už navštívíte pobočku v Praze, Kutné Hoře, Špindlerově Mlýně či Liberci, vždy vás okouzlí spousta krásných modelů, a to jak nových, tak historických. Po prohlídce pak zamiřte do hrací zóny, kde si můžete postavit vlastní model podle své fantazie. V Lego obchodech si pak nakupte vysněné stavebnice, které běžně v České republice nepořídíte.

Co o nás řekli návštěvníci před vámi?

Ideální pro tvořivé děti a hravé rodiče :-) Krásný zážitek!
Libor
 
Moc hezké exponáty, příjemný personál, moc jsme si to užili!
Kamila
 
Neuvěřitelný svět kostiček LEGO, krásné modely, zábava pro malé, větší i velké.
Pavel
 
Moc pěkná expozice, syn byl nadšený hlavně z jezdících vláčků. Určitě přijdeme znovu!
Petra
 
Centrum, takže dostupnost MHD, hodně, ale opravdu hodně modelů, děti se vyřádili. Strávili jsme tam cca 90 minut, ale dá se zůstat i déle.
Kapitán
 
 

Jak muzeum vzniklo?

Nápad založit soukromé muzeum se zrodil v polovině roku 2010. Soukromému sběrateli Miloši Křečkovi se doma nahromadilo více než 1000 originálních modelů z LEGA a bylo jasné, že domácí vitríny na všechny exponáty jednoduše nemohou stačit. Navíc by byla škoda, kdyby si je nechával jen pro sebe. 2010 první muzeum

Začal proto pracovat na projektu, který by zpřístupnil rozsáhlé sbírky široké veřejnosti. Na konci roku 2010 našel a pronajal ty pravé prostory na Národní třídě, které svou ohromnou velikostí 340 m2 plně dostačovaly.

Ve stejné době byla založena společnost LeMi CZ s.r.o., která veškerou aktivitu soukromého muzea LEGA zaštiťuje. Celý projekt je financován čistě ze soukromých zdrojů. LeMi CZ s.r.o. založení

Protože sběratelství je pro pana Křečka vášní, modelů stále přibývalo a i obrovská výstavní plocha v Praze přestávala stačit. Pro další exponáty proto v roce 2013 otevřel muzeum v Kutné Hoře, v roce 2014 rozšířil výstavu i do Špindlerova Mlýna a roku 2015 i do Liberce. Ke všem městům má majitel velmi blízký osobní vztah.

Nenechte si ujít žádnou novinku.
Přihlaste se k našemu zpravodaji a získávejte ty nejčerstvější informace jako první.
 
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí, nikomu dalšímu je neposkytneme.